Методична робота 2023-2024.

Один із головних аспектів методичної роботи дошкільного закладу спрямований на вивчення та впровадження в практику роботи педагогічних працівників теорії і методики навчання і виховання, українознавства, родинної та етнопедагогіки, досягнень сучасної педагогічної науки, оволодіння сучасною методологією, збагачення досвіду педагогів новими прогресивними методами і способами навчання і виховання, впровадження новітніх теоретичних розробок, позитивного досвіду, сучасних педагогічних технологій.

Планування організованої зайнятості дітей проводиться за Базовою програмою „Українське дошкілля”, що дає можливість створювати простір для творчого використання різних технологій, прояву творчості й гнучкості у підході до дитини. Спрямування роботи за цією програмою дає можливість побудувати розвивальний життєвий простір дошкільнят з відкриттям дитиною світу в єдності та різноманітності.

Структура методичної роботи на 2023-2024 навчальний рік

Пріоритетні напрямки освітнього процесу на 2023-2024 навчальний рік

1. Ігрова діяльність  як природний ресурс дитини для подолання кризових ситуацій.
  2. Оптимізувати роботу щодо здійснення дистанційної освітньої діяльності й наданні психологічної підтримки дітям раннього та дошкільного віку через використання цифрових інформаційних ресурсів.
  3. Продовжити роботу по формуванню соціально- громадської компетентності дошкільників шляхом національно-патріотичного виховання.

1. Педагогічні ради (голова педради - директор Інна Мякушко, секретар - вихователь-методист Олена Бердінських)

2. Форми і методи організації методичної роботи:

2.1. Індивідуальні форми роботи:
 консультації: директор  Мякушко І.І.- вівторок, четвер;
             вихователь–методист  Бердінських О.В.-середа, п’ятниця;
             практичний психолог  Манохіна Н.В. – понеділок;
самоосвіта - кожен вихователь працює над особистим проблемним питанням і звітує на останній педагогічній раді;
2.2 колективні форми роботи: майстер-класи, ділові ігри, тренінги
2.3 консультації для вихователів
2.4 колективні перегляди відкритих занять атестуючих педагогів.
2.5 професійні спільноти педагогів. Грицай О.В. - музичний керівник веде роботу професійної спільноти музичних керівників. Алейникова Н.Г. - вчитель-дефектолог веде роботу професійної  спільноти працівників з організації роботи з дітьми ООП.

Теоретичний семінар: «Правове виховання дошкільників - обов’язкова умова формування життєвої компетентності особистості» (жовтень 2023)

1.Форми, методи і засоби морально-правової роботи з дітьми.

2.Абетка правового виховання  дитини-дошкільника»

3.Патріотичне виховання В.Сухомлинський(презентація)

4.Інноваційні технології, спрямовані на гармонійний розвиток особистості, з методами впливу на свідомість, емоційну та поведінкову сферу дошкільника.

5. Підбиття підсумків. Пам’ятки для вихователів

Семінар-дискусійний клуб «Інноваційна діяльність: основні поняття та зміст» (січень 2024)

1.Інноваційні технології в дошкільній освіті.

2.Класифікація сучасних інноваційних технологій.

3.Використання сучасних інноваційних технологій в роботі з дітьми.

4.Майстер-клас «Педагогічна скриня»

Семінар – практикум (березень 2024)

Тема: «Визначення власної стратегії впровадження підходу «навчання через гру» в освітньому просторі ЗДО»

1. Контекстуальний аналіз як точка старту закладу

2.Можливості простору для впровадження підходу «навчання через гру».

3.Кількісний та якісний аналіз підтримки батьками наскрізного впровадження підходу «навчання через гру» в освітньому просторі закладу дошкільної освіти.

4.Основні бар’єри для впровадження підходу «Навчання через гру» та шляхи вирішення.

5.Характеристики ігрового досвіду навчання (презентація)